Skocz do zawartości

Pytanie początkującego


FrogStory

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, żeby nie zakładać ciągle nowych tematów, będę pisał w jednym a pytań mam sporo, bo jestem początkujący z tej grze. Pierwsze pytania 🙂

- jakie jedzenie jest najlepsze na serwerze? Co daje najwięcej hp?

- na czym się najszybciej wbija lvl postaci? Czy warto robić w domku expiarkę z kaktusa na przykład, czy robić coś innego?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun
Napisano (edytowane)

Jedzenie jest takie same jak w zwyczajnym świecie (chyba xD), czyli to co daję najwięcej na singlu, daję też tu.

 

Nie wiem o co chodzi z tym lvl postaci, bo jest takie coś jak poziom pracy i gdy większy jest ten poziom tym większą wypłatę co godzinę dostajesz i później możesz iść do innej pracy, która wymaga większego lvl'a, a jeśli chcesz wbić dużo expa, to jako początkujący najlepiej wziąć pracę górnika i pójść na /warp kop, i kopiesz! Dzięki temu otrzymujesz też exp dzięki któremu możesz enchantować przedmioty i otrzymujesz ten lvl pracy (działa on tak samo jak pasek expa, kiedy pasek się zapełni dostajesz nowy poziom pracy, kiedy wykonujesz swoją pracę od czasu do czasu pokazuję Ci się on u góry ekranu), podczas pracy również otrzymujesz pieniądze. Poziom pracy możesz też sprawdzić pod /praca najeżdżając na emeralda.

 

Miłej gry!

Edytowane przez thomass

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jedzenie na naszym serwerze działa tak samo jak w normalnym Minecrafcie. Polecam Cooked Porkchopy, bo regenerują aż 4 punkty głodu.

2. EXP polecam wbijać za pomocą Beacona. Możesz go zdobyć w normalny sposób - zabijając Withera, kupić od gracza lub kopać w publicznych kopalniach - tzw. ,,Kopalniach na Beaconie". Beacon daje ci szybsze kopanie stone, co pozwala zdobyć dużo surowców, a także nadaje EXPa. Tak samo działa kilof 6/3/3, na którego masz 1% szans z magicznej skrzyni.

 

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę miłej gry!

  • Superka 1

 

1111111.png.418803030ddeb9349fc821898ac1eeac.png

hajs.png.987aa270861b9ea88b808423bbf251a2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to chodzi o zwykły lvl. Nie lvl pracy. Ja wbijam go kopiąc sobie kilofkiem 5/3/3 (kupisz u graczy), kopię najczęściej na beaconie lub u siebie, jest też /warp kop 😉

Co do jedzenia, to odpowiedź została udzielona wyżej

W razie pytań na serwerze jest opcja pomocy administratora: /pomoc [pytanie] - wtedy pomoc udzielona jest bardzo szybko!

Edytowane przez _SireenWolf_

"Po prostu zwalmy na mnie,

jeden powód do załamania nic nie zmieni! ^^"
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FrogStory6/3/3  to specjalny kilof (Effeciency VI, Unbreaking III, Fortune III). Działa on tak samo jak Beacon - kopie bardzo szybko nawet bez efektu Haste. Tak jak wyżej napisałem, możesz go wydropić z magicznej skrzyni.

 

1111111.png.418803030ddeb9349fc821898ac1eeac.png

hajs.png.987aa270861b9ea88b808423bbf251a2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

exp szybko wbijesz kiedy weźmiesz pracę górnika i pójdziesz na /warp kop (jeśli byś nie był "górnikiem" exp Ci się nie wbija), a kilof 6/3/3 to kilof który ma enchant Wydajność 6, szczęście 3, nieznoszczalność 3, on może dropnąć z magicznej skrzynki i on ma "wbudowany" pośpiech czyli kopiesz tak jak na beaconie kilofem 5/3/3, ale bez beacona (kilof 5/3/3 możesz zrobić samemu)

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

tak jak na singlu, złote jabłka dodają 2 serca i efekt absorbcji, a złote marchewki nie dają może dużo punktów głodu, ale dają najwięcej nasycenia czyli będziesz rzadziej jadł i głód nie będzie spadał tak szybko, oczywiście jedząc złote marchewki

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ap ropo kilofa - czyli wydajności 6 nie zrobię enchantem? Tylko skrzynia jakaś? Ja mam jakieś klucze do magicznej skrzyni, ale nie wiem właśnie jak je wykorzystać

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

tak, wydajności 6 nie da się pozyskać enchantem, jeśli masz klucz to ową skrzynie możesz scraftować, użyj /craftingi

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kilofu 6/3/3 nie uzyskasz enchantując ani łącząc dwa kilofy 5/3/3 w kowadle. Dropią one z magicznej skrzyni. Jej recepturę znajdziesz na /warp craftingi. Gdy masz już skrzynkę i klucz do niej w ekwipunku, spróbuj postawić ją na ziemi, a wypadnie ci drop. Powtarzam jeszcze raz, że na drop tego kilofa jest tylko 1% szans!

  • Przytulas 1

 

1111111.png.418803030ddeb9349fc821898ac1eeac.png

hajs.png.987aa270861b9ea88b808423bbf251a2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

pamiętaj też, że robiąc /dziennezadania taka skrzynia może Ci dropnąć (ja wczoraj taką dostałem z zadań dziennych). Zadania dzienne możesz robić co 24 godziny

  • Like 1

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

inne dropy z magicznej skrzyni, które też są rzadkie znajdziesz pod /drop

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

A i jeszcze magiczne skrzynie kupisz od innych graczy oczywiście! Na targu lub od nich samych

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

Żeby zrobić kilof 5/3/3 wystarczy połączyć w kowadle kilof 4/3/3 z kilofem 4, albo kilof 4/3/3 i kilof 4/3 itd. Kombinacji jest dużo ale wystarczy 4/3/3 z 4

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzienne zadania gdzie się robi? Jak się sprawdza co trzeba zrobić? I skąd są klucze do tych skrzyni? Bo miałem 5 (zostały już 2) ale nie mam pojęcia z czego je dostałem

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

Dzienne zadania są różne jeśli wejdziesz w /dziennezadania wybierz pierwsze zadanie i kiedy najedziesz wyświetla się co masz zrobić zamieszczam ss poniżej dla lepszego zobrazowania

 image.png.9e2e413121c73831be26f1d3ab711c57.png

Na zielono jest napisane "Zadania do wykonania:" i poniżej jest co masz zrobić, kiedy to wykonasz wchodzisz w /dziennezadania i odbierasz nagrodę klikając na bloczek

Jeśli jest quest gdzie jest napisane np. Stwórz pzedmiot x4 (jeszcze x4) to ta liczba w nawiasie pokazuję Ci ile jeszcze musisz przedmiotów scraftować czyli jak zrobiłeś powiedzmy dwa drewniane kilofy to będzie wtedy pisać: Stwórz przedmio x4 (jeszcze x2), dam jeszcze taką podpowiedź, że jeżeli przytrafi Ci się quest pływania w oceanie, nie musisz iść na /warp s i szukać oceanu, a wystarczy gdzieś u siebie na działce czy gdzieś na spawnie poszukać miejsca gdzie jest woda i tam pływać, quest wtedy powinien być zaliczony.

  • Superka 1

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadanko już zrobione 🙂 a powiedzcie mi, czy diamentowy kilof warto zamieniać na netherytowy? Ile powinien kosztować u gracza taki kilof?

Edytowane przez FrogStory
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Opiekun Forum
Opiekun

Netheritowy kilof służy jedynie do szybszego kopania kamienia, więc jeśli chcesz nim wykopywać surowce, to od razu Ci mówię, że to Ci się nie uda, więc nie warto w moim odczuciu zamieniać diamentowego kilofa na netheritowy kilof

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z czasem się zapoznasz 🙂. Jeżeli masz jakieś wątpliwości możesz pisać na czacie globalnym, a napewno ktoś Ci odpowie. Akurat w tej kwestii nie polecam zgłaszać się na /pomoc, ponieważ ,,Administracja nie wycenia przedmiotów" xD

 

1111111.png.418803030ddeb9349fc821898ac1eeac.png

hajs.png.987aa270861b9ea88b808423bbf251a2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...