Skocz do zawartości

Co to targ i jak zacząć z nim swoją przygodę?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym wam przedstawić poradnik dotyczący targu, jak zacząć i jak zarobić, oraz co można zrobić, żeby lekko zwiększyć swoje szanse na sprzedaż.
Najpierw, co to jest ten targ? Większość z was pewnie wie, ale dla tych nowszych, targ to miejsce, gdzie można trafić za pomocą /warp targ lub przejść ze spawna kierując się północnym wyjściem.

 

image.thumb.png.4af676f92b0ce97e81d21d568dd735b4.png

 

Na targu są dwa rodzaje sklepów graczy (skrzynka jest sklepem jednego gracza, a każdy gracz może posiadać tylko jeden targ) zwykłe, które oznaczone są dębowymi tabliczkami oraz wyróżnione, które są oznaczone tabliczkami innymi niż dębowe. Wyróżnione targi mają 15 slotów więcej miejsca oraz są oznaczone wybraną tabliczką, lecz ich koszt dwukrotnie się zwiększa.

Po wpisaniu komendy /targ info wyskakuje nam taki komunikat:

 

image.png.0bdfbc636c7d54422a72ea2a101299f5.png

Tutaj, widzimy wszystkie komendy, które możemy użyć do zarządzania targiem.
Ale jak założyć własny targ?
1. Stań na wolnym miejscu (targ musi mieć po kratce wolnego miejsca w każdą stronę oprócz skosów)
2. Wpisz komendę /targ nowy (ilość dni, tu zależy od pieniędzy, możesz wziąć np. 3 dni (płacisz od razu z góry ilość dni*5k) i włączyć automatyczne przedłużanie, o którym wspomnę trochę później)

3. Targ gotowy, możesz zacząć wstawiać swoje rzeczy

 

Dodawanie przedmiotu

 

W tej chwili mając gotowy targ możemy wystawić pierwszy przedmiot. Dodając przedmiot trzeba użyć komendy /targ dodaj (cena za jedną sztukę).
W momencie dodania do targu przedmiotu, zabiera go nam z ekwipunku i pokazuje się nam taki komunikat:

image.thumb.png.5d39455dcfe85468d3db3227d6e7c4bf.png

Co oznacza, że odprowadzamy podatek od sprzedanej rzeczy w wysokości 5%. Jak przy mniejszych liczbach, nie robi to różnicy, tak przykładowo sprzedając czaszkę witherowego szkieleta za 2kk tracimy aż 100k (dlatego tego lepiej nie robić na targu, tylko prywatnie się dogadać z kimś).

Przedmiot dodany na targ pojawia się w pierwszym wolnym slocie (od lewej do prawej) i jest gotowy do sprzedaży. Jeśli chcesz go usunąć natomiast, to możesz użyć albo komendy /targ usun (tu wstawiasz jego miejsce tak samo liczone), albo zrobić to manualnie w panelu Twojego targu. 
Panel targu włączasz klikając na swój targ tak, jak byś chciał kupić coś od siebie i kliknął crafting table lub pod komendą /targ panel
Po użyciu komendy /targ panel wyskakuje takie okienko:

 

image.png.db16c172214ed53fadff0001ec194c47.png

 

Najeżdżając na blok złota widzimy przychód z targu. Jest to suma całkowita od której odejmuje się koszt wynajmu targu.

Zegarek pokazuje nam do kiedy (data i godzina) targ jest wynajęty.
Czerwona pochodnia to opcja włączenia i wyłączenia automatycznego przedłużania targu.

Diament informuje nas o tym, czy mamy wyróżniony targ, czy też nie.
Papier wyświetla listę ostatnio sprzedane przedmioty, oraz datę i godzinę i ilość w której zostały sprzedane.
Skrzynia pokazuje nam widok targu, kiedy jesteśmy z dala od targu jest to przydatne jak mamy używać komendy
/targ panel.

Lawa usuwa targ i wszystkie itemy na nim. Nie martwcie się, nie zrobicie tego przez przypadek. Usunięcie targu trzeba potwierdzić komendą na czacie.
 

Używając komendy /targ tp teleportujecie się do swojego targu, nawet na swoją skrzynkę.

 

Ostatnią dość ważną, ale pewnie rzadko używaną komendą jest /targ przenies, która przenosi targ w wyznaczone przez nas, wolne miejsce. Proces ten będzie nas kosztował 20k, ale można dużo zyskać, ponieważ ludziom nie chce się szukać i mając dobre miejsce jest bardzo możliwe, że ludzie kupią od was coś, co na targu dalej będzie tańsze.

Więc gdzie są te dobre miejsca? Warto szukać miejsc zaraz przy ścieżce z drewna, żeby były pierwsze z brzegu. Oczywiście, najlepsze miejsce to gdzieś na początku, jednak ono raczej nie będzie wolne. Zostało ono zarezerwowane jako jedno z pierwszych, a gracze mający więcej pieniędzy na pewno utrzymają dobre miejsce, żeby jeszcze bardziej się bogacić.

 

Co sprzedawać na targu?


Odpowiedzią jest wszystko. Każdy na serwerze ma czegoś za dużo i czegoś mu brakuje, albo to zdobędzie sam, albo kupi; jeśli kupi, to albo na targu, albo na licytacji, albo na wymianie.

Nawet takie rzeczy jak ziemia, piasek czy bruk mają duży popyt. Ludziom nie chce się tracić czasu więc kupują od innych.

NIE MA CENY USTALONEJ, DOPÓKI KTOŚ NIE MA MONOPOLU NA DANY PRZEDMIOT

Wolny rynek działa tak, że przedmiot jest warty tyle, za ile kupujący jest w stanie go kupić. Jeśli nie możecie sobie ustalić ceny, pochodźcie po targach, posprawdzajcie ceny przedmiotów, które chcecie sprzedać i wstawcie za konkurencyjną cenę lub taką samą. Warto dodać, że nie można wystawiać za dużo pewnego przedmiotu za małą cenę, ponieważ wtedy dojdzie do inflacji, która nie jest dobra, choć jedna osoba pewnie nie może zaszkodzić tak dużej społeczności, tak jeśli wszyscy czytający poradnik by nagle zaczęli sprzedawać np. bruk za 1$ za stak, to nikt by za więcej nie chciał kupić, ponieważ ktoś wcześniej sprzedawał po takiej cenie i jak będzie chciał kupić taniej to znowu poczeka na taką osobę. 

 

Pozdrawiam

@Hangetsu

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bludgeon16
  • Superka 13
  • Like 1
  • Przytulas 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...