Skocz do zawartości

Bug krów


Exonik
Wiadomość dodana przez Gangsta_

Otrzymałeś 5% za niezastosowanie wzoru lub tematu wątku.

Rekomendowane odpowiedzi

Nick na serwerze: Exon_aka_Wariat
Miejsce występowania bugu: Serwer MC
Opis problemu:  Witam, więc problem polega na CODZIENNYM znikaniu mi krów. Codziennie zgłaszam ten problem na /pomoc i za każdym razem administratorzy odpowiadają mi, że sprawa jest zgłoszona i muszę czekać. Niestety moja cierpliwość się kończy gdy codziennie muszę się kogoś prosić i każdy odpisuje tylko, że zgłosił a jednak nic z tym się nie dzieje od około tygodnia. Dzisiaj (28.04) zniknęły mi krowy już całkowicie. Poczekałem 15 minut nic się nie stało po 15 minutach zgłosiłem to na /pomoc na co dostałem odpowiedź  "Masz jakieś dowody w postaci screenshotów? Jeżeli tak, zamieść je tutaj --> https://imgur.com/ Jeżeli nie - przepraszamy, ale nie jesteśmy w stanie Ci pomóc." Odpisałem, że mam SS on się zapytał czy mam na nich datę więc ja odpisałem, że nie mam (ponieważ nie rozumiem w czym data ma pomóc) na to mi już administrator nie odpisał więc po chwili zapytałem co mam zrobić odpisał, że skoro nie ma daty to jest problem a więc w złości napisałem "aha czyli przez to ze macie zje**** plugin teraz mam kupic nowe krowy?" odpisał mi że jeśli mam jakieś zażalenia to mam iść na forum. Po chwili przyszedł wielki HeadmAdmin Kaelus_, którego jak widać zasady na serwerze nie obowiązują, przyszedł na serwer co ja zauważyłem dopiero po otrzymaniu upomnienia i pisał mi abym rozwinął swoją myśl i opisał problem (PRZYPOMINAM PRAKTYCZNIE CODZIENNIE OD ADMINISTRACJI SŁYSZAŁEM ZE SPRAWA JEST ZGŁOSZONA) po czym przychodzi HeadAdmin i nie wie o co chodzi. Wyżej wymienionemu HeadAdminowi opisałem problem mianowicie, że zniknęły mi krowy a limit pokazuje mi 54/54 przez co nie mogę zrespić nowych. Kaelus_ na to mi odpisał "A zgłosiłeś to gdzieś?" (co dla mnie jest żartem. ponieważ tak jak już pisałem problem był zgłaszany). Akurat tego dnia napisałem 2 zgłoszenia po 15 minutach oraz po 60 minutach co napisałem Kaelusowi. Zapytał więc "I Administracja ci nie odpisala nic?", więc odpisałem "za kazdym razem odpisuja ze jest zgloszone" "szkoda ze slysze to praktycznie codziennie bo codziennie jest problem z krowami". Na tym rozmowa się zakończyła, ponieważ HeadAdmin wyszedł z serwera. Po czym wszedłem na TS to wyjaśnić. Przyszedł do mnie bodajże TheRevQ, który po dosłownie chwili rozmowy powiedział mi, że muszę to zgłosić na forum. Tak więc zgłaszam. Tutaj nie chodzi o pięniądze na serwerze tylko o plugin ze stackowaniem się zwierząt, który nie działa poprawnie. Miałem także sytaucje, że mialem krowe x16 gdzie po zabiciu jej dostałem 3 stacki skóry.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Dodatkowe SS'y [niewymagane]: 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dołączam się z problemem. Mamy  z Exonem działki koło siebie i widziałem, że po restarcie serwera poznikały części graczy zwierzęta. Mi także zniknęło kilka krów ale, że miałem jeszcze to stwierdziłem, że bez sensu to zgłaszać. Jednak gdy próbowałem zrespić nowe zwierzęta to pokazywało mi, że limit osiągnięty (54/54) dla pewności policzyłem wszystkie zwierzęta 3 razy i wyszło mi, że mam ich 14. Zgłosiłem to i w odpowiedzi dostałem info, że mam lognąć. Tak też zrobiłem ale problem pozostał, zostało to podobno zgłoszone jednak nadal pokazuje mi, że mam limit osiągnięty

  • Superka 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Exonik napisał:

 (ponieważ nie rozumiem w czym data ma pomóc)

Data jest potrzebna w celu ustalenia, czy gracz nie używa dokładnie tego samego screena by prosić o zwrot zwierząt. W przeszłości, gdy data nie była wymagana, gracze mogli w ten sposób oszukać Administrację, żeby zwrócili im te zwierzęta, gdy oni je np. złapali w jajka lub zabili, ewentualnie pozbyli się ich w inny sposób niż przez buga.

 

Jesteśmy świadomi, że ten błąd występuje na serwerze. Wiem, proszenie o bycie cierpliwym nie jest czymś oryginalnym, bo zawsze ktoś to mówi, ale co innego mamy mówić? Dostęp do pluginów ma wyłącznie Właściciel, który też ma swoje życie prywatne, i nie jest w stanie poświęcić serwerowi 100% swojego czasu. Trzeba dać mu czas, aby to naprawił, i zaopatrzyć się w cierpliwość oraz screeny zwierząt, koniecznie z datą, żeby można było te zwierzęta zwrócić.

  • Superka 1

sygnowanatura.png

Long may he reign.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Giecio napisał:

Data jest potrzebna w celu ustalenia, czy gracz nie używa dokładnie tego samego screena by prosić o zwrot zwierząt. W przeszłości, gdy data nie była wymagana, gracze mogli w ten sposób oszukać Administrację, żeby zwrócili im te zwierzęta, gdy oni je np. złapali w jajka lub zabili, ewentualnie pozbyli się ich w inny sposób niż przez buga.

 

Jesteśmy świadomi, że ten błąd występuje na serwerze. Wiem, proszenie o bycie cierpliwym nie jest czymś oryginalnym, bo zawsze ktoś to mówi, ale co innego mamy mówić? Dostęp do pluginów ma wyłącznie Właściciel, który też ma swoje życie prywatne, i nie jest w stanie poświęcić serwerowi 100% swojego czasu. Trzeba dać mu czas, aby to naprawił, i zaopatrzyć się w cierpliwość oraz screeny zwierząt, koniecznie z datą, żeby można było te zwierzęta zwrócić.

W porządku rozumiem ale jeśli się robi serwer to chyba bierze się pod uwagę, że trzeba poświęcać dużo czasu, a jeśli się go nie ma to zwerbować ludzi. Jeśli ktoś przez tydzień nie potrafi znaleźć czasu bo od tygodnia zgłaszam go codziennie to po co bierze się za serwer? Ja rozumiem, że jest życie prywatne, można mieć problemy lub po prostu brak chęci ale wtedy trzeba mieć ludzi, którzy o to zadbają to nie jest moja wina, że serwer ma błędy lecz wina Właściciela, który dodaje pluginy, których nie ma czasu naprawić. Już nie wspomnę, że maszynka na której stoi serwer jest smieszna. Bo mam wrażenie, że serwer stoi na mikrofalówce. A w nocy nie da się nic zrobić bo są takie lagi i codzienny restart o 5:30 nie pomaga.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat przyznam rację Eksonikowi, bo w porównaniu z tym czym kiedyś był serwer, a teraz to jakiś żart. Mniejsze obciążenie serwera powoduje jak tłumaczył właściciel , że przeprowadzane są procesy jakich w czasie obciążenia nie można wykonać co powoduje, że w nocy czy godzinach porannych rozgrywka staje się irytująca. Unloadowanie zwierząt być może mógłby wydawać się dobrym rozwiązaniem kiedy serwer pod względem finansowym stał gorzej (wcześniejszą mniejsza ilość slotów co za tym idzie graczy) i o ile przy wcześniejszej ilości graczy administracja jako tako wyrabiała z oddawaniem zwierząt o tyle w chwili obecnej nie ma takiej "mocy przerobowej" i nie ma co ich za to obwiniać. Moim zdaniem warto by skorzystać z tego, że na pewno ilość zakupionych usług serwerowych z pewnością wystarczyłaby na migracje na wydajniejsza maszynę (pomimo, że obecna podobno jest już tą wydajniejszą). Istnieje też możliwość optymalizacji w inny sposób na pewno pod kątem wydajności serwera niż unload zwierząt czy inne znacząco utrudniające rozgrywkę "optymalizację wydajnościowe" takie jak: brak mobów agresywnych czy neutralnych przy pewnej ilości graczy, restrykcje dotyczące powiększania działek czy też regeneracji. Wracając do głównego wątku brakuje również informacji w komunikacie serwerowym o widocznej dacie na screenie przez co gracze często dowiadują się o tym po utracie swoich zwierząt i nie mogą ich w żaden sposób odzyskać...

  • Superka 1

2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są hostingi oferujace unlimited ram, dynamiczny procesor zwiekszajacy moc wzgledem ilosci graczy + nielimitowane sloty za 30-40zl na msc, nie chce mi sie wierzyc ze serwer nie moze miec lepszej maszynki 🙂

  • Superka 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marshall3K napisał:

Jeżeli są hostingi oferujace unlimited ram, dynamiczny procesor zwiekszajacy moc wzgledem ilosci graczy + nielimitowane sloty za 30-40zl na msc, nie chce mi sie wierzyc ze serwer nie moze miec lepszej maszynki 🙂

XDDD chlop co nielimitowany ram i sloty za 4 dyszki per miesiac chce miec

🔥W miłości do drugiego strażaka zostałem wychowany🔥

 

58521934_86455568-352-k690419(1).jpg.ef3406d8435fb26612e9bd0131ed7f17.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GelixFoldstein napisał:

XDDD chlop co nielimitowany ram i sloty za 4 dyszki per miesiac chce miec

image.png.02262f3fe8a3a50d4d7a410a47b1f3bb.pngimage.thumb.png.4e0c17432da86d157a9b87d7555446e8.pngimage.png.37362c7b479e8599f65eaf53d0d3de91.png








2 z nich testowane, dawały rade uciągnać kilkanascie osob na paczce modow 250+. Taki serwer nie potrzebował wiecej niz 3-4 gb ramu. Wiec nie chcesz mi powiedziec, ze taki serwer (max 200 osob) bierze wiecej niz 8? Inne serwery daja rade bez takich cięc jak ograniczenia na działce, render distance na 5 chunkow, stackowanie zwierzat itd 🙂

  • Superka 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GelixFoldstein napisał:

No to fajnie ze wam dzialal server w kilkanascie osob XD nie wiem co to zmienia ale sie ciesze. Ciekawe tylko daleczego zaden popularny server 100+ nie jest hostowany na mineservie XD 

Co to zmienia? No zmienia to, że ten serwer musi działać na maszynce za jakies 10 zł.
Te hostingi które podałem to tylko przykład. Wiadomo, że lepiej jest mieć maszynkę niż pośrednika przez hosting, dlatego te popularne serwery nie stoja na hostingach.
Tak czy inaczej, jakoś dają rade wyrobić większe ilości graczy bez wiekszych cięć.
Tutaj masz skrócony mocno render distance, ograniczone granice swiatów, stackowanie mobow, potwory ponizej x graczy, limity rzeczy na działkach. Mimo to, serwer laguje na eventach, czesc graczy wywala, pluginy są słabe lub tez nie wyrabiaja powodujac błedy i problemy 🙂

 

  • Superka 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy liczba graczy spada w nocy do około 20 to nie da się nic zrobić na serwerze bo są takie lagi każdego cofa i  co chwile kogoś wyrzuca. I jakim cudem ten serwer jest najlepszym Free Buildem w polsce jak to jest ogłaszane?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Admin
W dniu 29.04.2020 o 01:36, Exonik napisał:

I jakim cudem ten serwer jest najlepszym Free Buildem w polsce jak to jest ogłaszane?

Znajdź lepszy serwer FB, to się zdziwie

 

Po pierwsze, jeżeli chcecie dalej zastanawiać się, w jaki sposób (nie)radzimy sobie z lagami, odsyłam Was do tego wątku ==>>

 

Sprawa ze zwierzętami wygląda następująco - nasze serwer posiada system unloadowania się zwierząt, który jest wprowadzony od jakiegoś czasu. W późniejszym czasie zaczęły się pojawiać problemy ze znikaniem zwierzątek - Właścicielowi udało się zlikwidować 50% tego problemu (w takim sensie, że liczba zgłoszeń dot. znikania zwierząt zmniejszyła się o połowę), o czym przekonaliśmy się później (początkowo żaden Gracz przy stracie edycji nie zgłaszał problemu ze zwierzętami). Codziennie zastanawiamy się, w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem. Oczywiście większość z Was powie, że skoro to wina systemu, to czemu go nie wyłączyć? Otóż specjalnie on został stworzony, aby ograniczyć obciążenie maszyny przez entities. 

Robiąc screena zwierzątkom, możesz na spokojnie sprawdzić datę utworzenia zdjęcia. Nawet w nazwie screena jest podana data. Nie jest to problem podesłać jeszcze jednego linka do Administracji.

 

Lagi w nocy to wina synchronizacji, postaramy się coś zdziałać.

 

W dniu 28.04.2020 o 22:29, Lesnu napisał:

Tu akurat przyznam rację Eksonikowi, bo w porównaniu z tym czym kiedyś był serwer, a teraz to jakiś żart

Opisz może coś więcej, ponieważ za bardzo nie wiem o jakie porównanie Ci chodzi - oczywiście w prywatnej wiadomości.

 

Wątek zamykam i odrzucam, jeżeli @Exonik chce odzyskać krowy, musi przesłać screeny, jak i screeny daty stworzenia zdjęcia (oczywiście tworząc nowy wątek) - jeśli są jakieś problemy/wątpliwości - proszę do mnie napisać na pw.

  • Superka 1

DP3Woc2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Admin

Zgłoszenie zostało odrzucone!

 

DP3Woc2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...