Skocz do zawartości

Wysyłanie screenshotów


berkowskyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Admin

Witajcie!

Przygotowałem dla Was poradnik, jak wstawić zdjęcie na Forum, bądź jako link w przypadku, gdy chcecie coś udowodnić/złożyć skargę i poprzeć ją dowodami w formie zdjęcia!

Zaczynajmy!

 

1. Odnajdź zdjęcie

Jeżeli posiadasz Minecraft Premium*, wejdź w ikonkę startu (pasek narzędzi, ikona Windowsa), bądź w lupę i wpisz %appdata%

screen1.png

* Jeżeli go nie posiadasz, wystarczy kliknąć na ikonkę launchera, wybrać "Otwórz lokalizacje pliku", wyszukać odpowiednie foldery zgodnie z dalszymi zaleceniami i postępować według poradnika.

 

Następnie wejdź w katalog .minecraft i odszukaj podkatalog "screenshots". Później znajdź interesujące Cię zdjęcie/a.

screen2.png     screen3.png

 

2. Wstaw zdjęcie do hostingu

Gdy już znalazłeś potrzebne Ci zdjęcie/a, przenieś je najlepiej na pulpit, abyś nie musiał/a niepotrzebnie szukać go w plikach.

Następnie wchodzimy w przeglądarkę i wpisujemy https://imgur.com/ (można również kliknąć w link wstawiony przeze mnie). 

Klikamy na przycisk "New post", przytrzymujemy zdjęcie/a i przenosimy na napis "Drop images here".

dsYxMD9.png             fET1Rc9.png

 

 

Gdy strona załaduje Twoje zdjęcie/a, na górze powinien wyskoczyć Ci link, który będzie przekierowywał do screenshota.

tNkEFmV.png

 

3. Wyślij zdjęcie Administracji

Jeżeli chcesz np. odzyskać zwierzątka, wystarczy, że skopiowany link do zdjęcia/zdjęć wkleisz jako treść pytania używając komendy /pomoc <link>

Jeżeli jest to skarga na Administratora/Gracza, bądź zgłoszenie błędu na Forum, wystarczy że klikniesz "dodaj pliki" i wybierzesz interesującego Ciebie screenshota. 

Tutaj możesz pominąć 2. punkt

xqtD73p.png

 

To tyle - proste i łatwe! 

Mam nadzieję, że poradnik Ci pomógł!

Poradnik napisany przez @Bvcha

RealCraft.pl 18/04/2020

  • Superka 5

DP3Woc2.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...