Skocz do zawartości

Kopanie na beaconie - jak kopać szybko i nie być kretem


ArturCyferki

Rekomendowane odpowiedzi

Kopanie na beaconie - jak kopać szybko i nie być kretem

 

W tym poradniku dowiesz się, jak kopać na beaconie z efektem Haste II w sposób efektywny, a jednocześnie nie przeszkadzać innym w kopaniu.

Zanim jednak przejdziemy do poprawnej techniki kopania, warto wspomnieć o regulaminach kopania. Są one bardzo ważne. Za złamanie dowolnej zasady z regulaminu, właściciel działki może natychmiast Cię wyrzucić bez zwrotu pieniędzy, więc warto je czytać, ponieważ mogą być w nich zawarte dodatkowe zasady, o których nie ma mowy w tym poradniku.

Jednak w prawie każdym regulaminie kopania widnieją następujące podstawowe zasady:

  • zakaz robienia kretów (czyli kopania się pod siebie bądź robienia krateru)
  • kopiemy na 2 kratki wysokości

 

Technika kopania

Jeżeli chodzi o technikę poprawnego kopania, to najbardziej pożądane jest kopanie na sprincie, będąc ustawionym pod kątem do rzędu, który kopiemy. Wygląda to mniej więcej tak:

gif1.gif

 

Technika ta uznawana jest za najbardziej efektywną, ponieważ cały czas sprintując kopiemy minimum 2x1, a po dopracowaniu tej techniki tak, aby być jak najbliżej bloku, jesteśmy w stanie kopać 2x2. Co najważniejsze, bardzo ciężko jest używając tej techniki wkopać się w dół, co jest gwarancją tego, że nie będziesz robić kretów.

Podczas stosowania tej techniki, powinieneś trzymać na klawiaturze cały czas W oraz A lub D, w zależności od kierunku. Myszką dokonuj jedynie drobnych korekt kąta nachylenia do płaszczyzny kopania. Od razu zaznaczam - nie jest konieczne, by warstwa została skopana na równo - jeżeli wystąpiły nierówności, to skopanie w drugą stronę powinno je zniwelować.

 

Jeżeli jednak ta technika jest dla Ciebie zbyt trudna na początek, warto spróbować kopania przed siebie sprintując. Wygląda to mniej więcej tak:
gif2.gif

 

Ta technika jest co prawda mniej efektywna, ale jest prosta i nadal posiada tą zaletę, że nie robisz kretów i nie przeszkadzasz innym.

Gdy będziesz próbował stosując tą technikę zawracać, nie przestając sprintować, to stosunkowo nauczysz się przejścia do te`chniki kopania pod kątem.

 

Współpraca z innymi

Podczas kopania w kilka osób na tej samej działce, może zdarzyć się, że będziecie sobie nawzajem przeszkadzać. Aby tego uniknąć, warto kopać w tej samej osi, równolegle do siebie - wówczas spotkanie się górników nastąpi dopiero po skopaniu całej warstwy. Jeżeli kopiecie w 2 osoby, powinniście zaczynać od 2 przeciwległych brzegów działki. Jeżeli zaś osób jest więcej, powinniście zacząć kopać w miejscach.

Na ilustracji przedstawiłem, jak powinno wyglądać zaczynanie kopania warstwy w 4 osoby:

wspolpraca-gracze.png

 

Współpraca z beaconem

Idealnie jest, jeżeli beacon pokrywa swoim zasięgiem całą działkę. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Zasięg beacona to 50 kratek. Oznacza to, że efekt beacona jest nadawany na kwadracie o boku 100, którego środkiem jest beacon. Jeżeli beacon jest postawiony np. w środku pomiędzy czterema działkami V2, to może nie łapać swoim zasięgiem kilku ostatnich rzędów. Okazuje się jednak, że nie jest to żaden problem. Możliwe jest dosyć efektywne kopanie nawet na działce, której tylko 1 rząd jest pokryty efektem beacona. Kluczowe jest, aby kopać tak, aby na zmianę przybliżać się i oddalać od beacona. W ten sposób efekt zawsze odnawia się wtedy, gdy akurat się kończy. Dokładniej opisują to 2 poniższe ilustracje:
wspolpraca-beacon-zle.png

 

Jak widać, podczas kopania ostatnich rzędów (górnych) efekt beacona może już nie sięgać.

 

wspolpraca-beacon-dobrze.png

 

Jak widać, w ten sposób zawsze będziemy odnawiać efekt beacona. Można w ten sposób bez żadnych utrudnień kopać na działce, która tylko połowicznie jest pokryta efektem beacona, natomiast z dostosowaniem swojego wyczucia czasu da się również kopać w ten sposób na działkach, na których beacon łapie tylko jeden rząd - należy wówczas uwzględnić, że efekt odnawia się co 3 sekundy i trwa 17 sekund, czyli powinniśmy być w miejscu objętym efektem, gdy czas efektu będzie równy 1 sekundę.

 

To już koniec poradnika - tak jak pisałem, nauczenie się wzorcowej techniki w nim opisanej może zająć trochę czasu.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego kopania 🙂

  • Superka 6
  • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...