Skocz do zawartości

Brak dropu skrzynki rybaka na 10 poziomie pracy rybaka


Browarmore703

Rekomendowane odpowiedzi

Nick na serwerze: Browarmore703
Miejsce występowania błędu: Survival
Opis problemu: Zacznę od tego, że wbiłem 10 poziom pracy rybaka, każdy poziom rybaka to +1% do zdobycia cennego przedmiotu, co po zsumowaniu daje 10% na złowienie cennego przedmiotu. Problem polega na tym, że podczas łowienia ryb nie dostałem ani jednego cennego przedmiotu, zupełnie tak, jakbym miał 0% szans na złowienie cennego przedmiotu. Ilość przedmiotów, które złowiłem wynosi ponad 100. Nie trudno policzyć, że średnia ilość cennych przedmiotów powinna wynosić około 10; oczywiście prawdopodobieństwo dopuszcza możliwość pecha. Chciałbym, żeby ktoś się temu przyjrzał. Zapewne czasu straconego nie odzyskam, ale gdyby okazało się, że jest to jakiś błąd, naprawa jego uchroniłaby kolejnych graczy przed rozczarowaniem. Dodam jeszcze, że łowiłem tylko na warp survival, więc nie wiem jak sprawa wygląda z łowienie na działkach, daltego survival wpisałem jako miejsce błędu.

Dodatkowe SS'y

  • Superka 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym by się temu przyjrzeć, ale proszę byś dodał informację jakiej wędki używałeś, oraz jeżeli pamiętasz jakie itemy dropneły poza rybami (mniej więcej) bo "cenne przedmioty" niekoniecznie oznaczają skrzynkę, to mogą być też inne rzeczy i wtedy pojawia się komunikat na środku ekranu "ZDOBYŁEŚ CENNY PRZEDMIOT" czy coś takiego, może po prostu dropiłeś cenne przedmioty tylko właśnie komunikat się zbugował i się nie wyświetlał, a to prawdopodobieństwo jest jeszcze niższe bo jest jeszcze jakaś bazowa szansa na drop cennego przedmiotu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wędkę stworzyłem własnoręcznie i zawiera zaklęcia takie jak: niezniszczalność 3, naprawa, przynęta 3, fortuna 3.

 

Głównie złowiłem ryby, bo około 75, a reszta to książki, zniszczone wędki i łuki, lilia wodna wodna, kość, muszla łodzika, siodło, butelka z wodą, skórzane buty, zgniłe mięso, znacznik; nie jestem w stanie wskazać dokładniej ilości danych przedmiotów, bo już nie pamiętam. Chciałbym podkreślić, że już sporo łowiłem, nie tylko na tej edycji i wiedziałbym czy dostałem "cenny przedmiot", czy nie. Nie wyświetlały się komunikaty na środku ekranu i nie dostałem żadnych "cennych przedmiotów". Jednym z "cennych przedmiotów" mogą być na przykład kości, bo już tak bywało, ale regularnie obserwowałem i obserwuję, ilość i różnorodność zdobywanych przedmiotów.

 

Może jeszcze dzisiaj połowię na 11 poziomie pracy rybaka i zobaczę jak wygląda teraz drop. Jakby dalej coś się nie zgadzało, to nie będę tworzył nowego zgłoszenia, tylko dodam wpis tutaj

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Cenny item to nie tylko skrzynka rybaka

2) To że łowisz wielokrotnie nie znaczy że z każdym razem zwiększa ci się szansa (możesz mieć zwyczajnie pecha)

Don't even try B) 

spacer.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy wyłowione z kolejnego połowu. Znowu nie miałem szczęścia do "cennych przedmiotów" i wyłowiłem tylko 1, na szczęscie to skrzynka rybaka, a nie żelazne kalesony. 1,37%, to zaokrąglony procent "cennych przedmiotów" z tego połowu. Miałem 12 poziom pracy rybaka, czyli 12% szans na "cenne przedmioty" + bazowe 10%, czyli łącznie 22%. Poniżej krótko przedstawiłem jak wyglądają procenty i łatwo stwierdzić, że 1.37 daleko stoi od 22

spacer.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Najprawdopodobniej w GUI jest błąd, gdyż bazowa szansa na cenny przedmiot wynosić powinna 1%, przy osiągnięciu max poziomu 5% na 5poziomie pracy rybaka. Tak więc wtedy % zgadzałyby się (można wtedy powiedzieć o pechu lub szczęściu, jednak połów znacząco wtedy od normy nie odbiega), jednak zweryfikuje to z właścicielem jak dokładnie jest to zapisane w kodzie.

  • Superka 1
  • Wow 1

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Zgłoszenie oczekuje na weryfikację.

Zgłoszenie zostało wstępnie przyjęte, jednak potrzebujemy więcej czasu na zapoznanie się z występującym błędem i jego naprawę.

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • HeadAdmin
HeadAdmin

Update. Jest tak jak napisałem. Zmienimy informacje pod drop. Zgłoszenie jesdnak odrzucam

 

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Zgłoszenie zostało odrzucone!

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...