Skocz do zawartości

Błędy w dokumencie "Regulamin Serwera Minecraft"


OnistDerFalke

Rekomendowane odpowiedzi

Nick na serwerze: OnistDerFalke
Miejsce występowania błędu: Regulamin Serwera Minecraft
Opis problemu: Studiując zawartość dokumentu "Regulamin Serwera Minecraft" napotkałem kilka błędów, które działają na niekorzyść tego dokumentu. Dokumenty takie ze względu na to, że są dość krótkie - powinny być w pełni poprawne, ponieważ daje to czytającemu pozytywne odczucie, że dokument został przygotowany w sposób profesjonalny. Zatem przedstawiam błędy, które w powyższym dokumencie zauważyłem:

  • Literówka w punkcie 2.12 -> "bądź po prośbe Administracji", słowo powinno być poprawione na "prośbie".
  • W punkcie 5.4 występuje nieskładniowe zdanie -> "Jeżeli Gracz, który ma rodzeństwo lub rodzinę grającą na serwerze ma obowiązek zgłosić [..]". Otóż słowo "który" kłóci się z przejściem w zdanie nadrzędne z pomocą orzeczenia "ma" i jest niepoprawne składniowo. Sugerowałbym zmianę na "Jeżeli Gracz posiada rodzeństwo lub rodzinę grającą na serwerze - ma obowiązek zgłosić [..]".
  • W punkcie 12.1.1 znów pojawia się literówka -> "Wyjątkami stanowią sytuacje", należy zmienić na "Wyjątki stanowią sytuacje".
  • Niekonsekwencja w stawianiu kropek na końcu podpunktu (wielokrotna). Raz kropki są, raz ich nie ma. Zwykle są, ale kilku również brakuje. Jeden z takich przykładów podsyłam na screenshocie. 

 

Dodatkowe SS'y:

literowka2.png

brak_kropki.png

literowka.png

nieskladniowe_zdanie.png

Edytowane przez OnistDerFalke
  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...