Skocz do zawartości

Czemu McAfee WebAdvisor wykrywa stronę/forum rc jako złośliwe witryny?


Olivka_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dużo osób tutaj korzysta z antywirusa McAfee ale ja tak i WebAdvisor (wtyczka do przeglądarek wykrywająca złośliwe witryny przed wejściem na nie) cały czas pokazuje mi ostrzeżenia że strona i forum rc są jakieś zawirusowane. Szczególnie wkurzające jest to na telefonie, bo to ostrzeżenie wyskakuje co parę minut i po tym nie otwiera się strona forum, dopiero się naprawia jak wchodzę na stronę główną i stamtąd znowu na forum. Wie ktoś, dlaczego WebAdvisor ma coś do rc? Jest tak też z innymi antywirusami?

 

Edit: dodałam ss jak wygląda to ostrzeżenie na tel

Screenshot_2021-09-10-22-00-19-1.png

Edytowane przez Olivka_
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma jakieś dziwne i darmowe antywirusy, to rzeczywiście mogą one blokować dostęp do bezpiecznych stron. Polecam pozbyć się wspomnianych antywirusów i zakupić sobie jakieś lepsze. 

  • Superka 1
  • Nie ośmieszaj się 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eryter22 napisał:

Jak się ma jakieś dziwne i darmowe antywirusy, to rzeczywiście mogą one blokować dostęp do bezpiecznych stron. Polecam pozbyć się wspomnianych antywirusów i zakupić sobie jakieś lepsze. 

Ale McAfee (a w tym też WebAdvisor bo to jedna z funkcji tego antywirusa) jest płatne i należy do Intela

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olivka_ napisał:

Ale McAfee (a w tym też WebAdvisor bo to jedna z funkcji tego antywirusa) jest płatne i należy do Intela

A to nie wiedziałem, ale i tak zmień antywirusa. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rozszerzenie działa zasadniczo na trzy sposoby. Po pierwsze, ocenia bezpieczeństwo wyników wyszukiwania. Gdy korzystamy z wyszukiwarek internetowych, WebAdvisor przy ich wynikach umieszcza oceny bezpieczeństwa (czerwoną, żółtą lub zieloną), dzięki czemu wiemy, która strona jest bezpieczna. Po drugie, możemy klikać bez obaw. Jak twierdzi producent, rozszerzenie blokuje większość potencjalnie szkodliwych stron, nim te będą mogły wyrządzić szkody. Strony takie będą wyświetlane z odpowiednim ostrzeżeniem. Po trzecie, WebAdvisor rozpoznaje i blokuje złośliwe treści także na zaufanych, autentycznych stronach. Niebezpieczna zawartość zostaje wówczas zablokowana, a użytkownik może kontynuować przeglądanie strony."

 

Tak jest napisane w opisie oprogramowania, po prostu może on blokować treści na zaufanych stronach, może spróbuj dodać stronę RC do białej listy o ile masz taką możliwość, myślę że ręczna aktualizacja antywirusa nie zaszkodzi.

1327915121-U74000.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...