Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

ZbigniewStonoga


ZbigniewStonoga

Rekomendowane odpowiedzi

Nick zbanowanego: ZbigniewStonoga
Nick Administratora, który banował: xKitka
Kiedy to się stało?: 16.07.2021 16:30
Opis sytuacji: Stawiałem klocki korzystając z buga f11, zostałem wzięty za antyAFK. Zupełnie z tym się zgadzam i powinienem zostać zbanowany na regulaminowe 5h za omijanie antyafku. Następnie zostałem poproszony do sprawdzenia na teamspeak przez Kitkę, nie miałem nic do ukrycia wbiłem i czekałem na rozmowę. Nie stwarzałem problemów, łączyłem się korzystając z wyznaczonych przez nią komunikatorów. Kontrola nie znalazła nic oprócz Texture packa X-ray na wersje 1.15 (grałem aktualnie na 1.12.2), nie był on w użytku przez co uważam za absurdalne otrzymanie bana. Dodatkowo Kitka przeglądała mój pulpit co nie powinno się wydarzyć,  ponieważ posiadam tam swoje pracę i wykłady, które są własnością prywatną. Znalazła tam autohotkey oraz tinytask, czyli programy, których używam do pracy. Szukając dalej w .minecraft znalazła foldery Badilionclient, przez co również byłem oskarżony. 

Teraz przejdę do wyjaśnień mojego punktu widzenia i tego dlaczego uważam, że powinienem zostać odbanowany. 

Jestem graczem serwerów PVP, głównie amerykańskich, gdzie wymaganymi paczkami antycheat są Badilionclient, ale również grając na survival korzystałem z ułatwień typu x-ray texturepack grając, na singleplayer.

Realcraft był swego rodzaju odskocznią od ciągłego tryhardu i stresu, dlatego graliśmy tam ze znajomymi dla funu, żeby popykać w wakacje. Dlatego za absurdalne uważam, karanie za posiadanie modyfikacji niedozwolonych, ponieważ jest to zwyczajnie nielogiczne. Wyciągając wnioski z regulaminu dochodzę do konkluzji, że aby móc korzystać z rozgrywki na Realcraft, jestem zmuszony wyczyścić cały komputer oraz być zmuszony do grania na niszowych serwerach, ponieważ nie mogę posiadać dodatkowych aplikacji(mimo tego, że nie używam ich w żaden sposób). Ponadto musiałbym zrezygnować z narzędzi pracy (python, autohotkey, tinytask), tylko i wyłącznie na nielogiczne zarządzenie regulaminowe. Nie chcę podchodzić konfliktowo do całej sytuacji, bo z serwera nie czerpałem żadnych korzyści innych niż przyjemność z rozgrywki (zaczynając grę wczoraj o 17, dziś miałem już prawie 15h przegranych). Nie ukrywam, że serwer jest dopracowany, przez co sama rozgrywka jest zwyczajnie przyjemna, jednak regulamin jest zbyt restrykcyjny, dlatego wnoszę o wyegzekwowanie jedynie 5h kary za antyAFk(Proces, który rzeczywiście wpłynął na rozwój mojej rozgrywki). Sądzę, że posiadanie takich aplikacji, nie powinno być karane, tak długo jak nie zostaną zebrane dowody o ich użytkowaniu. Idealnym tego przykładem jest właśnie moja sytuacja, gdzie narzędzia pracy brane są jako wspomagacze, a prawdziwe wspomagacze, czyli xray texturepack, nie były nawet na odpowiednią wersję, przez co niemożliwym było ich użytkowanie.

Podsumowując chciałbym nie tylko prosić o anulowanie kary, ale także o korekty regulaminu, który przez swoją nadmierną restrykcyjność jest niegrywalny, dla graczy, którzy korzystają, też z innego typu rozgrywek jak cheatcraft czy amerykańskie hcf. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej apelacji. Pozdrawiam😀
Screen bana: 

XKITKA.PNG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie Badliona jest na niektórych serwerach wymogiem. Jak podkreślił to powyższy gracz, zakazywanie takiej paczki jest sporym utrudnieniem dla wielu graczy i z pewnością nie przynosi to żadnych korzyści. Podzielam zdanie tego gracza, na ten temat. Jeżeli mowa o texture packach to fakt banowania za posiadanie X-ray na inną wersję gry jest moim zdaniem co najmniej nieprzyzwoity. Jestem za akceptacją. Pozdrawiam, smacznej kawusi.

  • Superka 1

giphy_(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, GarGamelek napisał:

Posiadanie Badliona jest na niektórych serwerach wymogiem. Jak podkreślił to powyższy gracz, zakazywanie takiej paczki jest sporym utrudnieniem dla wielu graczy i z pewnością nie przynosi to żadnych korzyści. Podzielam zdanie tego gracza, na ten temat. Jeżeli mowa o texture packach to fakt banowania za posiadanie X-ray na inną wersję gry jest moim zdaniem co najmniej nieprzyzwoity. Jestem za akceptacją. Pozdrawiam, smacznej kawusi.

Za zaakceptowaniem 

 

05.04.21r [*]

 

 

222.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bana nie dostałeś za badliona tylko za xraya którego posiadanie niestety jest niedozwolone na naszym serwerze. Na ten moment niestety nie mogę zrobić nic innego niż odrzucenie odwołania bo wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminem. Tym bardziej biorąc pod uwagę to, że texturepack był dostępny na wersję grywalną na naszym serwerze. Nie jest istotne to, że aktualnie grałeś na 1.12, zmiana wersji gry to kwestia kilku chwil.

Na serwerze wyskakuje co jakiś czas komunikat mówiący o tym żeby wychodzić z serwera jak się idzie na Afk, mogłeś w tym czasie dostać bana za omijanie a równie dobrze mogłeś zostać sprawdzony.

 

Widze jednak, że została napisana przez Ciebie propozycja na ten temat. Zobaczymy jak to się dalej potoczy

Edytowane przez agatkahihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...