Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

wrednypapryk


wrednypapryk

Wyróżnione odpowiedzi

Nick zbanowanego: wrednypapryk
Nick Administratora, który banował: jipsyy
Długość bana: 4 dni
Kiedy to się stało?: około 22:30. 10.04.2021
Opis sytuacji: Siedziałem sobie w mojej "komnacie" i zajmowałem się kakaowcem, gdy dostałem przelew na $100.000 z konta mojego brata [szef12345]. Spytałem się, dlaczego mi przelał pieniądze, na co on odpisał "dzień dziecka". Wiedziałem, że grał na serwerze podczas innych edycji, więc pomyślałem, że miał już wcześniej te pieniądze, ale już nie gra, więc mi je przelał. Teraz dostałem bana na 4 dni za "Oszustwo podczas handlu". Pokazałem to bratu, który powiedział, że pieniądze, które mi przesłał zostały dzisiaj uzyskane przez oscamowanie innego gracza. Ja nikogo nie oscamowałem i nie zamierzałem tego zrobić. Mój brat dostał bana za "MK [wrednypapryk]". Może to wynikać z tego, że jesteśmy podłączeniu do tego samego routera, więc mamy ten sam adres IP, ale nigdy nie miałem multikont na serwerze.


Screen bana: 
image.png.23656aeabc237ff82c5c8ac111e5f926.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś współdzielenie tutaj:

 

Druga sprawa, de facto brałeś udział w kradzieży, a nie ma jak udowodnić tego, że jesteś niewinny. Chyba, że masz jakieś dowody potwierdzające, że o tym nie byłeś kompletnie świadomy.

Na tą chwilę do odrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, nie wiedziałem, że trzeba to zgłaszać. Za chwilę to zrobię. Dzięki:)

Jendak oba konta były na serwerze w tym samym czasie i normalnie poruszały się na serwerze, co administracja mogłaby zobaczyć teleportując się do obu graczy. W regulaminie nie jest zaznaczone, że to samo IP skutkuje automatyczną blokadą konta. W § 5. pkt. 5.1. oraz pkt. 5.2. wskazują na zablokowanie konta należącego do tego samego użytkownika. Dodatkowo § 5 pkt. 5.4. jest niejasny, ponieważ nie wskazuje, co współdzieli rodzeństwo. Domyślam się, że chodzi o IP, ale nie jest to jednoznacznie zaznaczone, a być powinno. Jeśli współdzielimy słuchawki, tablet, lub komputer, ale korzystamy z dwóch adresów IP to również mamy to zgłosić? Byłoby to absurdalne.

image.png.b0f08b46ee7709f1dc557031fce7a9b5.png

 

"Druga sprawa, de facto brałeś udział w kradzieży, a nie ma jak udowodnić tego, że jesteś niewinny. Chyba, że masz jakieś dowody potwierdzające, że o tym nie byłeś kompletnie świadomy.

Na tą chwilę do odrzucenia."

De jure osobą winną kradzieży jest mój brat, a nie ja. Mnie zostały jedynie przekazane przedmiot pochodzący z kradzieży, których źródła nie znałem, więc ciężko by było uznać to nawet za współudział. Jedyne, co mogłoby wskazywać na brak wiedzy o zaistniałej sytuacji to wysłana, na /msg, wiadomość z pytaniem o przelew. Oczywiście screena nie mam, bo nie screenuję każdej wiadomości. W Taryfikatorze zaznaczone jest, że kara za oszustwo podczas handlu następuje po udowodnieniu winy. Jakie są inne rzeczy, które wskazywałyby na moją winę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrednypapryk to chodzi o to, że używacie tego samego IP do łączenia się z serwerem, czyli korzystacie z tego samego routera. To trzeba zgłosić, bo inaczej będzie to brane pod uwagę jako multikonto. Nikomu z administracji nie chce się sprawdzać dogłębnie czy to na pewno Twój brat, czy sam sobie konta nie założyłeś, bo to za bardzo by ich obciążyło obowiązkami i to jest wyjaśniane na forum, a czasami na TS3. A jeżeli korzystacie z dwóch adresów WAN (nie LAN!!!) to nie ma problemu i nic nie trzeba zgłaszać.

 

Co do samej kradzieży to wygląda tak, że brat przelał Ci kradzione pieniądze. My widzimy to jako współudział w kradzieży, a to jest tak samo karane jak kradzież. Ty musisz udowodnić nam, że byłeś tego nieświadomy przyjmując kasę, bo przelew można wysłać komuś bez akceptacji drugiej strony. Możesz sprawdzić w logach chatu czy coś Ciebie nie oczyszcza z bana. Logi sprawdzasz w taki sposób i wklej je tutaj, jeżeli coś znajdziesz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o jawną niejasność punktu, w którym wystarczyłoby dodać "adres IP".

Rozumiem was, bo dla mnie również wyglądałoby to co najmniej dziwnie.


W logach znalazłem to, o czym już wcześniej wspominałem. Nie mam pojęcia, w jaki inny sposób mógłbym wykazać, że to nie ja kogoś okradłem.

image.png.ea5c991b16791f2c92444a9ad1ea0bf5.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin Forum
Admin Forum

Nie mieliście zgłoszonego współdzielenia IP, dlatego więc konto Twojego brata potraktowałam jako Twoje multikonto. Szukając skradzionych pieniędzy zauważyłam, że zostały one wysłane właśnie do Ciebie, więc tym bardziej byłam przekonana, że zrobiłeś sobie dodatkowe konto, aby zdobywać pieniądze w nieuczciwy sposób i przelewać je sobie na główne konto. Najlepiej w tym przypadku zgłosić współdzielenie IP i ewentualnie odbanować Ciebie, a kare za oszustwo nałożyć na konto Twojego brata. Oczywiście pieniądze zostały oddane już osobie, która je straciła. 

  • Superka 3

271383140_1037804123446480_1504831756147281481_n.gif

 

💥These are the things, the things we lost💥 💫The things we lost in the fire, fire, fire💫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wigry rozumiem to i sam w sytuacji administracji myślałbym, że coś jest nie tak, ale ja naprawdę o tym nie wiedziałem.

 

@jipsyy w stu procentach rozumiem waszą perspektywę. Jeśli byłaby możliwość odbanowania mojego konta to byłbym naprawdę wdzięczny. Już zgłosiłem współdzielenie IP, teraz kwestia tego, czy zaakceptujecie.

 

  • Superka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...