Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

Pan_Karacz


MowMiPjoter

Wyróżnione odpowiedzi

Temat wątku: Oszustwo - Serwer MC - Pan_Karacz

 

Twój nick: MowMiPjoter
Nick osoby oskarżonej: Pan_Karacz
Miejsce wydarzenia: Serwer MC
Data i godzina wydarzenia: ok. 20:30
Opis sytuacji: Gracz Pan_Karacz wysłał na czat ogłoszenie o tym, że 10 kluczy - 125k, i 10 skrzynek - 125k, więc postanowiłem kupić (w wiadomościach prywatnym dyskutowałem, czy mogę kupić po 5, lecz z calej tej konwersacji wyszlo ze musze kupić 10) i okazało się, że zakupione przedmioty to tak naprawdę ściema, i nie jest to co mialem dostać
Dowody: https://imgur.com/a/a2D9eP9 (są tam 4 ss i opis do każdego zdjęcia)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MowMiPjoter napisał:

 

Temat wątku: Oszustwo - Serwer MC - Pan_Karacz

 

Twój nick: MowMiPjoter
Nick osoby oskarżonej: Pan_Karacz
Miejsce wydarzenia: Serwer MC
Data i godzina wydarzenia: ok. 20:30
Opis sytuacji: Gracz Pan_Karacz wysłał na czat ogłoszenie o tym, że 10 kluczy - 125k, i 10 skrzynek - 125k, więc postanowiłem kupić (w wiadomościach prywatnym dyskutowałem, czy mogę kupić po 5, lecz z calej tej konwersacji wyszlo ze musze kupić 10) i okazało się, że zakupione przedmioty to tak naprawdę ściema, i nie jest to co mialem dostać
Dowody: https://imgur.com/a/a2D9eP9 (są tam 4 ss i opis do każdego zdjęcia)

 

Przedmiotem sprzedaży były klucze , nie magiczne ( mignie nie użyłem słowa magiczne klucze ) . Kupiłeś to na targu( w formie skrzynki z tabliczką , gdzie tabliczką nie jest ukryta ) który znajduje się na mojej działce ./vw PanKaracz  . Kupiłeś 10 kluczy i 10 skrzynek , które możesz wymienić u mnie na działce na nagrody działa to na podobnej zasadzie jak magiczne klucze i skrzynki na serwerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem tak samo oszukany... @Pan_Karacz Nie uwzględniłeś tego w wiadomościach + Stone button#.. jest zarezerwowany pod Magiczne klcuze, więc podrobiłeś przedmioty i chciałeś na tym osiągnąć fortunę.

Nie widziałem żadnej tabliczki ostrzegawczej, więc to jest oszustwo.!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SloW13 napisał:

Raczej na TAK. Pisanie na tym serwerze "klucze" oraz "skrzynki" jest rozumiane jako MAGICZNE klucze i skrzynki (skróty myślowe). Wg mnie skarga słuszna. Sam byłem na serwerze i widziałem, jak oskarżony się reklamuje.

Kolego jeśli ktoś sprzedaje dobry kilof  mogę to zinterpretować jako kilof 6/3/3 ktoś inny może to zinterpretować jako np 3/3/3 .podobnie było w tym przypadku nadinterpretowali słowo klucz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pan_Karacz napisał:

Kolego jeśli ktoś sprzedaje dobry kilof  mogę to zinterpretować jako kilof 6/3/3 ktoś inny może to zinterpretować jako np 3/3/3 .podobnie było w tym przypadku nadinterpretowali słowo klucz .

Czyli podążając twoim tokiem rozumowania, jeżeli powiem do kolegi "chodźmy do szkoły" to mam na myśli szkołę na drugim końcu świata? A może jednak tą, do której chodzę? SKRÓT MYŚLOWY. Logicznym jest to, że nikt 10 zwykłych guzików za 125k nie kupi.

Edytowane przez SloW13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SloW13 napisał:

Czyli podążając twoim tokiem rozumowania, jeżeli powiem do kolegi "chodźmy do szkoły" to mam na myśli szkołę na drugim końcu świata? A może jednak tą, do której chodzę? SKRÓT MYŚLOWY

Możesz sobie do kolegów mówić jak chcesz , ja tylko mówię że skrót myślowy nie działa w handlu .wyobraź sobie że dzwonisz do pizzerii , zamawiasz duża pizze która nie jest opisana średnicą . Ty myślisz że pizza będzie miała 50 cm bo kosztowała dużo a dostałeś pizze 40 cm i masz problem  . Nie można nadinterpretować w handlu bo się przejedziesz , gdybyś zapytał czy o wielkość pizzy to byś nie był zdziwiony przy odbiorze . Gdyby osoba kupująca smocze klucze (bo tak się nazywają moje przedmioty) zapytała by się co kupuję ja bym mu powiedział co kupuje i na jakiej zasadzie to działa . A teraz to ludzie płaczą nad rozlanym mlekiem .I taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PUBG napisał:

Za ukaraniem tego małolata który tylko na hajs żeruje. Za zaakceptowaniem

Cieszę się że wyraziłeś swoją opinię , jednak uważam że dążenie do zdobycia pieniędzy nie jest złą rzeczą .złą rzeczą nie jest również wiek , swoją drogą jakiego wieku spodziewasz się po graczach w Minecrafcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pan_Karacz napisał:

Cieszę się że wyraziłeś swoją opinię , jednak uważam że dążenie do zdobycia pieniędzy nie jest złą rzeczą .złą rzeczą nie jest również wiek , swoją drogą jakiego wieku spodziewasz się po graczach w Minecrafcie ?

Jeśli nie łamię przy tym regulaminu jest to dozwolone  , co nie jest zakazane jest dozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pan_Karacz napisał:

Cieszę się że wyraziłeś swoją opinię , jednak uważam że dążenie do zdobycia pieniędzy nie jest złą rzeczą .złą rzeczą nie jest również wiek , swoją drogą jakiego wieku spodziewasz się po graczach w Minecrafcie ?

Na pewno większy niż twój bo przez takie oszukiwanie już swój pokazałeś. Wszyscy wiemy że to magiczne klucze są drogie a zwykłych kluczy po prostu nie ma więc takie udawanie teraz ci nic nie da 🙂

  • Wrr 2

Time to Build Mordko

Budowle, mapy, spawny pisz Holidays_#8409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że tylko ludzie młodzi oszukują (swoją drogą , nie nazwałbym oszustwem tego co zrobiłem )? A i uważasz że np ludzie nie mogą robić eventów z losowaniem itemów czy chociażby eventów OX ? Bo w końcu to też istnieje na serwerze ? Czyli wszyscy co robią takie rzeczy mają dostawać upomnienia / bany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pan_Karacz napisał:

Przedmiotem sprzedaży były klucze , nie magiczne ( mignie nie użyłem słowa magiczne klucze ) . Kupiłeś to na targu( w formie skrzynki z tabliczką , gdzie tabliczką nie jest ukryta ) który znajduje się na mojej działce ./vw PanKaracz  . Kupiłeś 10 kluczy i 10 skrzynek , które możesz wymienić u mnie na działce na nagrody działa to na podobnej zasadzie jak magiczne klucze i skrzynki na serwerze 

Jesteś jednym wielkim krętaczem i mam nadzieję, że spotka cię kara. Teleportowałem się przed chwilą na twój vipwarp i nie ma żadnej informacji o żadnych wymianach i loteriach, więc widać że próbujesz być cwaniaczkiem. Jakbym kupił ten kluczyk pod twoją nieobecność to jak byś sprawdził, że kupiłem los na tą twoją nibyloterię? 
Dodatkowo jedna z osób dodanych do twojej działki miała wczoraj wieczorem 20-minutowego bana za podobne praktyki z podrabianymi magicznymi kluczami na licytacji - cóż za zbieg okoliczności hehe.
 

 

14 godzin temu, Pan_Karacz napisał:

Czyli uważasz że tylko ludzie młodzi oszukują (swoją drogą , nie nazwałbym oszustwem tego co zrobiłem )? A i uważasz że np ludzie nie mogą robić eventów z losowaniem itemów czy chociażby eventów OX ? Bo w końcu to też istnieje na serwerze ? Czyli wszyscy co robią takie rzeczy mają dostawać upomnienia / bany ? 

Odróżnij event od sklepu na działce, który jest publicznie dostępny poprzez vipwarp i gracze mogą wchodzić na niego 24/7, nawet jak cię nie ma na serwerze. Sklepiki na działkach miały być łatwą, pewną i całodobową formą handlu, a nie rosyjską ruletką u jakiegoś krętacza. 

 

14 godzin temu, Pan_Karacz napisał:

Jeśli nie łamię przy tym regulaminu jest to dozwolone  , co nie jest zakazane jest dozwolone

Jeszcze kilka skarg na twój dziwny "biznes" i się zdziwisz jak ci ktoś z administracji zrówna z ziemią cały ten twój pierdolnik albo wyczyści konto do zera.

Za zaakceptowaniem, bo cena za podrabiane guziki i skrzynki jest na tyle niska, by dana osoba kupiła myśląc, że to dobry deal, a jednocześnie na tyle wysoka, że nie było możliwości pomyłki (np. jedno zero za mało/dużo), więc jest to ewidentne oszustwo i plucie w twarz graczom próbując robić jakieś fikołki na forum z loteriami, regulaminami i niby niedopowiedzeniami (mimo że to nie była wymiana i w przypadku sklepików nie trzeba zamieniać nawet słowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4.9 Osoba sprzedająca przedmiot musi poinformować kupującego o tym w jakim jest on stanie np.
poziom zużycia itd.

 

Do tego również się zalicza nazwa przedmiotu.

 

Sytuacja jest trudna do określenia, ze względu na to że wina leży po stronie obu graczy.

Przy zmianie właściwości przedmiotów np nazw, przedmiot otrzymuje swoje własne ID, które odróżnia go od innych przedmiotów. Ponieważ nazwa przedmiotu została zmieniona, ID przedmiotu sprzedawanego w sklepie na końcu miało #x. Takie coś jest proste do sprawdzenia pytając się graczy lub administracje.

Przy zakupie jednak gracz który coś kupuje powinien się dokładnie dowiedzieć do kupuje jak i gracz który sprzedaje powinien poinformować drugiego gracza co on kupuje.

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...