Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

Pytanie dnia 06.07.2024 [#28]


aversh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Opiekun Forum
Opiekun

Pytanie Dnia

 


 

Czy według Ciebie Sztuczna Inteligencja może zagrażać ludzkości? Czy może wykształcić swoją świadomość na tyle, aby nam zagrażać?

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

image.png

.·͙*̩̩͙˚̩̥̩̥*̩̩̥͙ .·:*¨༺ ༻¨*:·.*̩̩̥͙˚̩̥̩̥*̩̩͙‧͙ . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin Forum
Admin Forum
Napisano (edytowane)

Zagrażać w jakimś większym stopniu może nie, zobaczymy co jeszcze wymyślą, ale to co już jest w stanie zrobić zaczyna być przerażające. To podrabianie głosu innych osób to jest przesada i prędzej czy później będzie to wykorzystywane w taki sposób, że problemy będą na każdym kroku

Edytowane przez Koriksss

 

image-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli wymknie się spod kontroli, to może być przyczyną zguby ludzkości, a wszystkie zawody zostaną przez nią zastąpione (nawet praca rolnika, bo będzie obsługiwana przez roboty pod kontrolą AI). Jednak uważam, że nie dokona się to w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może zagrażac ludzkości a nawet już zagraża w pewnym stopniu - aktualnie coraz łatwiej o deepfake'i czy to wideo czy audio, co prawda jako pokolenie Z jesteśmy zaznajomieni z technologią na tyle, żeby w miare szybko odróżnić maszyne od czlowieka. Ale nie wiem czy na szersza skale może to wpłynąć na nas jako społeczeństwo, przecież sztuczna inteligencja to nie robot więc raczej nas nie zabije, ciężko mi wymyśleć jakiś przykład gdzie sztuczna inteligencja miałaby się nas pozbyć. 

Jednakże sztuczna inteligencja na pewno wprowadza więcej pozytywów niż negatywów do naszego życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...