Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

Dz1d4_131


Dz1d4_131

Rekomendowane odpowiedzi

Nick zbanowanego: Dz1d4_131
Nick Administratora, który banował: jipsyy
Kiedy to się stało?:  12.04.2023
Opis sytuacji: Zostałem zablokowany za "Oszustwo podczas Handlu". Posiadałem Tabliczkę na swoim działkowym sklepie na której pisało "Sprzedaj Diamenty 340$ za sztuke" lecz na Tabliczce do sprzedaży  widniała cena 1$. Rozumiem ze jest to w jakimś stopniu  oszustwo lecz gracze sprzedający tez powinni zwracać uwagę na to co pisze na tabliczce dzięki której działa system handlu "skrzynkowego" . Wybrałem zły sposób na "zamkniecie" ponieważ taki był zamiar z mojej strony nie miałem celu zarobić na czyjejś nieuwadze . Uważam ze ban na 24h jest za duży i prosiłbym chociaż skrócenie o połowe. Pozdrawiam cieplutko

Zrzut ekranu 2023-04-12 181902 ban.png

Zrzut ekranu 2023-04-12 181902 ban.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pułapki działają najlepiej na nowych graczy, którzy sami nie do końca rozumieją co jest napisane na tych tabliczkach. Często zwyczajnie się „ufa” kupującemu i się nie zwróci uwagi na napis na skupie póki na czacie się nie pojawi jakaś absurdalnie pomniejszona kwota.
 

Nie rozumiem też jaki miałby być Twój cel jeżeli nie jest on oszustwem - świadomie postawiłeś taką tabliczkę i ustawiłeś taką cenę w skupie. Dla mnie to wygląda jakbyś myślał, że dzięki „widocznej” informacji ze skupu unikniesz bana.

 

Jestem na nie. Z resztą, ban na 24h to nie aż tak długo.

xQH.gif.68353e29cafb9014fdd2e8f2492f980f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xDeeline napisał:

Takie pułapki działają najlepiej na nowych graczy, którzy sami nie do końca rozumieją co jest napisane na tych tabliczkach. Często zwyczajnie się „ufa” kupującemu i się nie zwróci uwagi na napis na skupie póki na czacie się nie pojawi jakaś absurdalnie pomniejszona kwota.
 

Nie rozumiem też jaki miałby być Twój cel jeżeli nie jest on oszustwem - świadomie postawiłeś taką tabliczkę i ustawiłeś taką cenę w skupie. Dla mnie to wygląda jakbyś myślał, że dzięki „widocznej” informacji ze skupu unikniesz bana.

 

Jestem na nie. Z resztą, ban na 24h to nie aż tak długo.

"Nie rozumiem też jaki miałby być Twój cel jeżeli nie jest on oszustwem"- Często  dodaje ludzi na działke w celach zarobkowych dla nich i dla mnie a jakoż iż nie mam 100% ze ktoś nie bedzie grzebał mi w skrzynkach ustawiłem tabliczke (grając troche zauważylem ze mechanika nie pozwala na otwieranie skrzynek przez innych dodanych graczy) wiem ze moglem to zrobić inna komendą  ale zrobiłem jak zrobiłem rozumiem ze jest to nieodpowiednie. Nie myślalem ze ktoś przyjdzie nagle sprzedać u mnie diamenty. (Skup z diamentami w tamtym momencie nie był mi potrzebny dlatego zmieniłem cene na 1$)

Edytowane przez Dz1d4_131
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dz1d4_131 napisał:

jakoż iż nie mam 100% ze ktoś nie bedzie grzebał mi w skrzynkach ustawiłem tabliczke


Dlatego była tam też tabliczka „Sprzedaj diamenty 340$ za sztukę”? Na dodatek ta skrzynka jest dosłownie od razu po prawej stronie po tepnięciu się na Twojego vipwarpa. Była to skrzynka w sklepie, która normalnie i tak by miała tabliczkę ze sklepem, tj. i tak by była zabezpieczona! Jeszcze na Twoją niekorzyść jest fakt, że jest to pojedyncza skrzynka, którą mogłeś łatwo zabezpieczyć komendą.

 

22 minuty temu, Dz1d4_131 napisał:

Nie myślalem ze ktoś przyjdzie nagle sprzedać u mnie diamenty.


Nie grasz na serwerze od wczoraj, doskonale wiesz, że na vipwarpa może ktoś przyjść w każdej chwili - zwłaszcza, jeśli był reklamowany na czacie głównym.

 

Wybacz, ale Twoje wytłumaczenie nie trzyma się kupy. Nawet jeśli byłoby prawdziwe, to ktoś się na to nabrał i niestety musisz ponieść konsekwencje swojej nieuwagi.

Edytowane przez xDeeline

xQH.gif.68353e29cafb9014fdd2e8f2492f980f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xDeeline napisał:


Dlatego była tam też tabliczka „Sprzedaj diamenty 340$ za sztukę”? Na dodatek ta skrzynka jest dosłownie od razu po prawej stronie po tepnięciu się na Twojego vipwarpa. Jeszcze na Twoją niekorzyść jest fakt, że jest to pojedyncza skrzynka, którą mogłeś łatwo zabezpieczyć komendą.

 


Nie grasz na serwerze od wczoraj, doskonale wiesz, że na vipwarpa może ktoś przyjść w każdej chwili - zwłaszcza, jeśli był reklamowany na czacie głównym.

 

Wybacz, ale Twoje wytłumaczenie nie trzyma się kupy. Nawet jeśli byłoby prawdziwe, to ktoś się na to nabrał i niestety musisz ponieść konsekwencje swojej nieuwagi.

Rozumiem swój błąd od początku i wiem ze następnym razem zrobię to inaczej. Napisałem jak to wygląda z mojej strony bo moim zdaniem popełniony błąd nie jest aż tak karygodny żebym siedział 24h na banicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że kara 24h jest jak najbardziej adekwatna i nie jest jakaś długa. Mogłeś wyhaczyć o wiele dłuższego bana. Nie widzę też żadnych okoliczności łagodzących.
 

Podtrzymuję swoje stanowisko z pierwszej odpowiedzi. 

Edytowane przez xDeeline
  • Superka 1

xQH.gif.68353e29cafb9014fdd2e8f2492f980f.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Admin

Cześć,

tworząc biznes na serwerze musisz mieć świadomość, że jakakolwiek próba oszustwa jest traktowana bardzo surowo - również w przypadku fałszywej informacji na tabliczce. I masz rację, przecież mogą sprawdzić jaka cena widnieje na sklepie, ale to w żaden sposób nie jest usprawiedliwieniem. W takim razie po co ją stawiałeś? Żeby ładnie stała czy żeby gracze dali się nabrać?

Nie jesteś pierwszym, który w taki lub podobny sposób chciał "żerować" na nieświadomych Graczach, a 24h za taki czyn jest najniższym możliwym wymiarem kary.

 

Cieszę się, że zrozumiałeś swój błąd i mam nadzieję, że po banie więcej tak nie będziesz robił.

 

Edit: Jak chcesz zablokować przed innymi skrzynkę to istnieje komenda /zabezpiecz - lepsza forma "zamknięcia" niż taką jaką ty wybrałeś 😉 

  • Superka 4

DP3Woc2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Admin
54lL87y.gif

Administracja zdecydowała, że w obecnych okolicznościach kara jest jak najbardziej adekwatna.

Wracaj do gry po jej odbyciu!

  • Superka 1

DP3Woc2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...