Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

Zabezpieczenie przedmiotów po smierci


Pldoge

Wyróżnione odpowiedzi

Twój nick (z serwera): PLdoge
Propozycja dotyczy (tytuł): Zabezpieczenie przedmiotów po śmierci
Opis propozycji: Po śmierci jest dość spora szansa że przedmioty które  wypadną nam z ekwipunku natychmiast zostaną usunięte przez cykliczne usuwanie. Proponuję aby wszystkie przedmioty które zostały upuszczone w skutek śmierci powiedzmy <30s przed usunięciem zostały zapisane w pamięci i po użyciu patyka powrotu zostały automatycznie wrzucone do ekwipunku. Niezliczone by było to w przypadku śmierci w trakcie PvP
Dodatkowe SS'y: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej na TAK

Tym bardziej, że są pluginy, które umożliwiają na zabezpieczenie przedmiotów gdy gracz zginie np. W postaci skrzynki, która po jakimś czasie znika (czas ustawia się w pluginie), więce moim zdaniem taka zmiana będzie na plus. 

1327915121-U74000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin Forum
Admin Forum

Ogólnie jestem Neutral , ponieważ jeśli są jakieś pluginy to umożliwiające to okej, ale nie zgodzę się co do zdania "Po śmierci jest dość spora szansa że przedmioty które wypadną nam z ekwipunku natychmiast zostaną usunięte przez cykliczne usuwanie." Szansa na to jest dość mała, usuwanie przedmiotów jest do 7,5minuty jeśli się nie mylę, zrobienie różdżki teleportującej nie zajmuje sporo czasu, bo nawet jeśli nie posiadasz perły to kupisz ja w 30sekund na targu. Wiem, że dla nowych graczy strata Itemow to już koniec kariery na serwerze, ale taki styl według mnie dodaje uroku serwerowi i po straci Itemow po prostu dążysz aby je odzyskać pracując lub zdobyć jeszcze lepsze! 

  • Superka 2
  • Like 1

 

image-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na neutral, doskonale wyjaśnił to Koriks_.

 

Od siebie dodam tylko że idąc na mapy z pvp lub po prostu niebezpieczne, trzeba się liczyć z ryzykiem. A te można bardzo prosto niwelować na serwerze zwyczajnie myśląc.

Don't even try B) 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Admin
W dniu 22.03.2023 o 21:25, Koriks_ napisał:

Szansa na to jest dość mała, usuwanie przedmiotów jest do 7,5minuty! 

Większość itemów usuwa się po 2 minutach od momentu kiedy zostaną wyrzucone na ziemie i jest to niezależne od usuwania serwerowego.

Fajny pomysł połączenia różdzki teleportacji z podnoszeniem itemów, ale stosunek użyteczności do trudności implementacji na serwerze przeważa raczej za odrzuceniem tego pomysłu.


 

Edytowane przez Nolifequ
  • Superka 1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

Od razu powiem ze jestem za Odrzuceniem propozycji

Szansa na stracenie itemów po śmierci nie są wcale małe 

Różdżkę teleportacji robi się kilkanaście sekund a po za tym idąc na mapę PVP zawsze jest 

ryzyko utraty itemów 

 

image.png.273d0a273566627390ffca6d81b0a73a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Propozycja została odrzucona!

Chunk unloadowany jest po 10s od śmierci, trzeba by mieć dużego niefarta żeby na takie okno trafić. A do odebrania itemków po śmierci służy różdżka tp.

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...