Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

themikishou

Rekomendowane odpowiedzi

Nick ukaranego: themikishou
Nick Administratora, który wydał karę: Zabsong
Kiedy to się stało?: 21.02.2023 22:47
Opis sytuacji
 

Witam, otrzymałem timeout na 28 dni z powodu “ciągłe prowokacje graczy i administracji, brak poprawy zachowania po ostatnim ostrzeżeniu oraz brak jakiejkolwiek konstruktywnej refleksji nad swoim zachowaniem”. Uważam, że kara jest przesadzona, a “powody” w dużej mierze wyssane z palca i wyolbrzymione.

Ciągłe prowokacje graczy - nie neguję tego, że zdarza mi się prowokować innych graczy. Warto dodać jednak, że nie zdarza się to ciągle, a w najlepszym przypadku - raz na jakiś czas. Nie mam nawet żadnej aktualnej kary za prowokacje graczy czy administracji. W przeszłości zdarzało się to częściej niż teraz.

Brak poprawy zachowania po ostatnim ostrzeżeniu - tutaj również zostało to bardzo wyolbrzymione. Uważam, że udaje mi się powstrzymywać o wiele bardziej niż np. rok czy 2 lata temu, gdzie upomnienia w związku za przewinienia na czacie pojawiały się o wiele częściej. Nie mówię, że jest idealnie, ale uważam za bardzo krzywdzące uważanie, że w żaden sposób ono nie uległo poprawie, a są również ludzie którzy dostawali kary za “nękanie” czy “podżeganie do samobójstwa” i były to kary krótsze, a wykroczenia - gorsze.

Brak jakiejkolwiek konstruktywnej refleksji nad swoim zachowaniem - to w mojej opinii przelało całkowicie czarę goryczy i pokazuję hipokryzję i nieobiektywność Zabsonga. Administrator, który wydawał karę nie ma nawet jak sprawdzić o czym myślę i czy w ogóle myślę nad tym co robię (spoiler - myślę i to dużo). Dodatkowo zauważyłem (jest to tylko moje odczucie), że Administrator, który mi tę karę wydał, próbuje w bardziej widoczny sposób mnie karać niż powinno to mieć miejsce. Przykładowo wchodzi do mnie na kanał i daje mi ostrzeżenia słowne wraz z odniesieniem do konkretnego punktu regulaminu, zamiast np. napisać mi na pw lub dać krótką karę jako środek zaradczy.

Podsumowując, uważam, że powody wymienione w blokadzie są w dużym stopniu wyssane z palca, niemające większego sensu i nie odzwierciedlają one rzeczywistości. Chciałbym prosić Administrację o pozytywne rozpatrzenie mojego odwołania i zweryfikowanie, czy kara na tak długi okres jedynie po kilku upomnieniach jest adekwatna. W mojej opinii nie jest i uważam to za nadużycie.
 

Screen banahttps://imgur.com/a/srKPHXX

  • Wow 1
  • Haha 1
  • Thinking 2
  • Nie ośmieszaj się 2
  • Skull 1

 

 

realcraft forum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w skrócie po przeczytaniu odwołania jestem za skróceniem kary, jak najbardziej zauważalne są od czasu do czasu prowokacje tego gracza, ale osobiście twierdze że w znacznie mniejszym stopniu niż kiedyś. Użytkownik ten można powiedzieć że przysłowiowo usiadł trochę na tyłku i przede wszystkim przyznał się do swoich wykroczeń. Następnym razem w takiej sytuacji uważam że odpowiednią karą będzie w pierwszej kolejności zmutowanie tego gracza przed wydaniem blokady.         Jak to mawiają warto dawać szanse. 

  • Superka 1
  • Dislike 1

pvp pkt rc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między bogiem a prawdą, prowokacje dla ciebie nie są niczym obcym, ale widać zauważalną poprawę na tle poprzednich lat, miesięcy. Poprę też JameSoona w kwestii mutowania wpierw przed nadaniem kary. Widząc swego rodzaju zmianę, jestem za skróceniem blokady. 

Miłego wieczoru! 

  • Superka 1
  • Dislike 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin Forum
Admin Forum

Siemanko! Również chciałabym się króciutko wypowiedzieć. To fakt, Miki potrafi od czasu do czasu coś odwalić i ostro zdenerwować, jednak bywały momenty, w których Miki potrafi pomoc. Mam na myśli tutaj ostatnie dni ( może 2-3 dni temu) gracza zadał pytanie, a Miki w sposób kulturalny mu odpowiedział, wiem również jak zachowywał się kiedyś, ponieważ za czasów kiedy grał on no trochę więcej, ja zaczynałem dopiero przygodę z serwerem i naprawdę miło tamtych momentów wspominać nie można, jednak tak jak już wspomniałem Miki potrafi pomóc i widać, że zrobił krok do przodu jeśli chodzi o kulturę i zachowanie. Myślę, że ban nadany słusznie, jednak wydaje mi się, że jest on trochę za długi. Jestem za skróceniem kary i poświęceniem Mikiemu jeszcze jednej szansy. 

Miłego dnia/wieczorku 

  • Superka 2
  • Dislike 3

 

image-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest wydana jak najbardziej słusznie. Moim zdaniem jest za długa jak na to co zrobiłeś, jednak nie zmienia to faktu że jest wydana słusznie.

Jestem za skróceniem kary.

Miłego dnia/wieczoru.

  • Superka 1
  • Like 1
  • Dislike 2

image.png.273d0a273566627390ffca6d81b0a73a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Wypada się chyba wypowiedzieć, gdy jest się oskarżanym o hipokryzję i nieobiektywność czyż nie? 🙂
 

21 godzin temu, themikishou napisał:

Warto dodać jednak, że nie zdarza się to ciągle, a w najlepszym przypadku - raz na jakiś czas

https://imgur.com/a/evCHEuH  Kilka przypadków z ostatnich 13dni i to nie wszystkie. Nie będę już wyjaśniał ani wnikał kto kogo pierwszy prowokował, każdy kto ma dostęp do Discorda może sobie to przeanalizować. Nie jest to dla mnie absolutnie raz na jakiś czas.

 

21 godzin temu, themikishou napisał:

Nie mam nawet żadnej aktualnej kary za prowokacje graczy czy administracji.

Masz kilka poważniejszych ostrzeżeń. To prawda, nie masz żadnej kary ale brak ich wynika z podejścia administracji do Ciebie w myśl starego powiedzenia "nie ruszaj gówna, niech nie śmierdzi".

 

21 godzin temu, themikishou napisał:

Brak poprawy zachowania po ostatnim ostrzeżeniu - tutaj również zostało to bardzo wyolbrzymione. Uważam, że udaje mi się powstrzymywać o wiele bardziej niż np. rok czy 2 lata temu, gdzie upomnienia w związku za przewinienia na czacie pojawiały się o wiele częściej.

Ostatnie ostrzeżenie dostałeś 12.02.2022 a nie rok czy dwa lata temu. SS z góry wskazują na ten brak poprawy. Poza tym złodziej wciąż jest sądzony za włamania, nawet jeżeli zmniejszy liczbę włamań z 6 dwa lata temu do 2 obecnie, tak samo morderca czy inne przypadki wykroczeń przeciw prawu; ba! Polskie prawodawstwo przewiduje w przypadku recydywy kary zwiększone i absolutnie popełnianie mniejszej ilości wykroczeń nie jest  czynnikiem łagodzącym.

 

21 godzin temu, themikishou napisał:

Nie mówię, że jest idealnie, ale uważam za bardzo krzywdzące uważanie, że w żaden sposób ono nie uległo poprawie, a są również ludzie którzy dostawali kary za “nękanie” czy “podżeganie do samobójstwa” i były to kary krótsze, a wykroczenia - gorsze.

I tutaj jest problem, nie Ty oceniasz co jest gorsze a co nie. Porównujesz napisanie raz do kogoś "KYS" a wielokrotne pisanie do osób "jesteś 0, śmieciem, nikim, zamknij morde" czy jakichkolwiek inwektyw, które aktualnie sobie wymyślisz. Owszem pojedynczo życzenie śmierci jest gorsze, ale w ogólnym rozrachunku to Twoje zachowane jest nieakceptowalne tym bardziej, że prowadzi do powielania takich zachowań przez innych użytkowników (tak, tak, nie mamy na to bezpośrednich dowodów, ale jak jest naprawdę każdy wie)

 

21 godzin temu, themikishou napisał:

Brak jakiejkolwiek konstruktywnej refleksji nad swoim zachowaniem - to w mojej opinii przelało całkowicie czarę goryczy i pokazuję hipokryzję i nieobiektywność Zabsonga. Administrator, który wydawał karę nie ma nawet jak sprawdzić o czym myślę i czy w ogóle myślę nad tym co robię (spoiler - myślę i to dużo).

A kto mówi o prostym myśleniu? 

Cytat

Słownik Języka Polskiego PWN podaje cztery definicje słowa „refleksja”. Pierwsza z nich: „głębsze zastanowienie się nad czymś, wywołane silnym przeżyciem” opisuje refleksję jako czynność intelektu – zastanowienie się nad czymś – czyli proces myślowy, który jest – głębszy – niż myślenie oparte na skojarzeniach i wnioskowaniu, i pojawia się na skutek – silnych przeżyć, czyli niecodziennych zdarzeń w życiu człowieka.

Druga definicja refleksji, czyli: „myśl lub wypowiedź, będąca wynikiem takiego zastanowienia się” wskazuje, że refleksja jest – myślą, wypowiedzią, czyli efektem (wytworem) zastanowienia się i stanowi jego podsumowanie.

Trzecia definicja: „zwrócenie się podmiotu myślącego ku własnej aktywności”, oznaczona skrótem filoz – (filozofia, filozoficzny) wskazuje o czym jest refleksja, czyli czego dotyczy myśl, która zakończyła proces zastanawiania się wywołany silnym przeżyciem. Przedmiotem refleksji jest człowiek – podmiot myślący – który dokonuje refleksji, a konkretniej, zgodnie z tą definicją, zachowanie człowieka – jego aktywność.

Czwarta definicja, także oznaczona skrótem filoz: „czynnik aktu świadomości stanowiący o tym, że spełniając go, uprzytamniamy sobie jego zachodzenie” wskazuje na refleksję jako na moment, w którym człowiek dokonuje obserwacji siebie, czyli staje się świadomy tego jak myśli i jak się zachowuje, co stanowi element autodiagnozy. Ponadto, człowiek uzmysławia sobie sam fakt istnienia refleksji, która jako czynnik aktu świadomości może zaistnieć tylko dlatego, że człowiek posiada świadomość.

Jak widać, refleksja to nie tylko zwykłe myślenie. W efekcie zmiany przekonań refleksja wpływa na działanie, a więc jest początkiem trwałej zmiany w człowieku, wynikającej z głębszego zrozumienia tego elementu siebie, który był przedmiotem refleksji. Wciąż jesteś tą samą sarkastyczną osobą, która pokazuje brak szacunku dla kogokolwiek poza grupką swoich kumpli więc o refleksji, a tym bardziej konstruktywnej mowy być nie może.

 

22 godziny temu, themikishou napisał:

Dodatkowo zauważyłem (jest to tylko moje odczucie), że Administrator, który mi tę karę wydał, próbuje w bardziej widoczny sposób mnie karać niż powinno to mieć miejsce. Przykładowo wchodzi do mnie na kanał i daje mi ostrzeżenia słowne wraz z odniesieniem do konkretnego punktu regulaminu, zamiast np. napisać mi na pw lub dać krótką karę jako środek zaradczy.

Tutaj to sam sobie zaprzeczasz XD. Przychodze do Ciebie na kanał, gdzie jest tylko grono Twoich znajomych i daje Ci ostrzeżenie słowne zamiast od razu walnąć perma (za tamte przewinienia jest perm). Nie wiem w jaki sposób jest to bardziej widoczne, ale okej, najwyraźniej mi coś umyka 🙂 .

 

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że nie dostałeś bana, a jedynie timeouta, co i tak jest dużym ustępstwem z mojej strony.
 

Podsumowując kara wydana jak najbardziej prawidłowo a jej długość w moim mniemaniu jest jak najbardziej adekwatna do przewinienia. Do odrzucenia.

  • Superka 6
  • Like 5

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Ach i byłbym najważniejszego zapomniał. Jeżeli nie masz jaj pisać takich wiadomości do mnie, to nie pisz ich do mojej dziewczyny. I nie wciskaj kitu, że to w żartach było czy że są to wiadomości z messengera, bo doskonale zdawałeś sobie sprawę że dotrą one do mnie, i że dotyczą tej jednej konkretnej kary.

image.png

 

image.png

 

I nie, nie jest to prośba.

  • Superka 4
  • Like 1
  • Wow 3
  • Mrozi 1
  • XD 3

 

2.jpg.fb8f37d4f35cf35defb4d4cc0b5cbde1.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystkich nieciekawych sytuacji między nami jestem za skróceniem kary do dwóch tygodni. W podaniu piszesz, że zmieniłeś się i nie łamiesz regulaminu tyle co kiedyś - no niestety sam Cie mutowałem za niewykonywanie poleceń administracji, gdzie moznaby. Zabsong praktycznie jednym linkiem do imgura pokazał, że się nie zmieniłeś.

Podsumowując, jestem za skróceniem kary z dopiskiem, że następne złamanie regulaminu będzie skutkowało permem.

P.S zastanów się, czy pisanie, że się kogoś "spali" w żartach jest normalne.

 

pozdrawiam

  • Superka 3
  • Like 1
  • Dislike 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin

Dobra przyszedł czas na rozpatrzenie odwołania.
I napisze tutaj to co napisałem ci na Discord, mianowicie:

"Co do samego odwołania, żaba jasno pokazał, że twoje zachowanie było tragiczne. Ciągle prowokujesz, wyśmiewasz i obrażasz innych nawet jeżeli robisz to czasami w sposób mało szkodliwy to nie może tak być. Dostawałem na ciebie skargi od administracji, a to już jest coś na rzeczy. Jeżeli ktoś zachowuje się w karygodny sposób. są skargi i nie widać poprawy bo miałeś mute na tamtej edycji to kara jest wydana poprawnie i nie mam zamiaru jej zmieniać. Najgorsze w tym wszystkim, że ty nie widzisz nic złego w swoim zachowaniu i nawet nie potrafisz przyznać się do błędu i przeprosić. Tyle z moich wyjaśnień.

Uważam, że administracja dawała ci tyle szans, że wreszcie musiała zostać nadana dłuższa kara od członka zarządu. Czas dorosnąć i przestać wyżywać się na ludziach w internecie. A jak chcesz to robić to nie na naszym serwerze. Sorki, że tak mało profesjonalnie, ale nie rozumiem takiego podejścia do życia które polega na wyzywaniu/wyśmiewaniu."

 

 

I żeby nie było odniosłeś się do tych zarzutów, odpowiadając mi na wiadomość wyżej, ale niestety one mnie nie przekonują. Osobiście mam dosyć osób które jedynie co potrafią robić to się wyśmiewać i wyzywać. Chciałbym żeby każdy normalnie grał i szanował inne osoby, dlatego osoby które będą odwalały takie rzeczy będą karane przez nas sporymi karami a pierwszą z nich jesteś ty.

Pokażesz nam na serwerze poprawę zachowania i faktycznie nie będziesz sprawiać problemu to wtedy można pomyśleć o skróceniu kary. Napisz odwołanie za 2 tygodnie wtedy będziemy mogli określić czy twoje słowa na temat poprawy były prawdziwe. 

 

Odwołanie odrzucam.

 

 

 

  • Superka 6
  • Przytulas 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • HeadAdmin
HeadAdmin
54lL87y.gif

Administracja zdecydowała, że w obecnych okolicznościach kara jest jak najbardziej adekwatna.

Wracaj do gry po jej odbyciu!

  • Superka 2
  • Przytulas 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...