Skocz do zawartości
Drogi Gościu. Nie jesteś zalogowany, bądź zarejestrowany na naszym forum, ale pomimo tego możesz tworzyć wątki i odpowiadać w tematach, z tym że wszystkie Twoje wiadomości będą musiały zostać ręcznie zatwierdzone przez Administratora. Z tego powodu zachęcamy Cię do założenia konta (bądź zalogowania), aby uniknąć tych ograniczeń.

Zigsek

Rekomendowane odpowiedzi

Nick zbanowanego: Zigsek
Nick Administratora, który banował: Alicjja
Kiedy to się stało?: +/- 22:06
Opis sytuacji: A więc tak, jeżdżąc w wagoniku w żaden sposób nie omijam systemu anty Afk ponieważ po 45 minutach tak czy siak wyrzuca mnie za Afk. Normalnie nie jeżdżąc w wagoniku również po 45 minutach zostaje wyrzucony za Afk. Więc ktoś mi wytłumaczy tego bana ?
Screen bana: 

20220131_221906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorąc na logikę to został wprowadzony system anty afk dający graczowi 45 minut, ale siedząc sobie w wagoniku omijam owy system mimo iż po 45 minutach i tak wyrzuca ? 

Ps. W regulaminie niczego odnośnie tego nie mogę znaleźć, więc jeżeli mógłbyś podać mi dokładnie w którym miejscu znajduje się owa informacja byłbym wdzięczny i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz jeżdżenie w wagoniku jest zabronione i karane banem za afka 

Czemu jest karane może wiesz lub nie ale jest takie coś jak quest z jeżdżeniem w wagoniku a jak jesteś afk to on ci się nalicza więc dlatego jest to karane 

 

 

O ile się nie mylę jak jeździsz wagonikiem nic cie nie wywali za afka bo jesteś w ruchu 0

 

Za odrzuceniem 

IMG_20220206_172217.jpg

Zrzut_ekranu_2024-03-13_030426.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zigsek napisał:

. W regulaminie niczego odnośnie tego nie mogę znaleźć, więc jeżeli mógłbyś podać mi dokładnie w którym miejscu znajduje się owa informacja byłbym wdzięczny i pozdrawiam 

 

image.png.cfd7cfa35f7aa24b362d3c87b04b7a0e.png

 

Czemu jest za to blokada masz wyjaśnione w odpowiedzi wyżej.

  • Superka 1

co ja robię tu

 

1550629408_aaaea.png.a4830df593f3c98fc15322666a94e799.png.1ac1fccdbd596ecac4b39ac4409c60cf.pngtoshibainutoidol.png.cf9de0e582caee0b28e587fec600b122.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, oboje się wypowiedzieliście i powiedzieliście co wiedzieliście, aczkolwiek powołujecie się na regulamin, a w regulaminie co go specjalnie 2 razy przejzalem nic o zakazie jeżdżenia w wagoniku nie ma. Więc, osoby nowe na serwerze skąd mają wiedziec, że takie cos jest zakazane ? Nad regulaminem jest tylko w taryfikatorze napisane " Omijanie Systemu Anty Afk".

Jeżdżąc w wagoniku jedyne co to zalicza Ci Questa, ale nalicza czas Afk i tak czy siak wyrzuca za Afka. Jeżeli coś takiego ma być karane to dodajcie to do Regulaminu i dopiero wtedy za to banujcie. 

  • Thinking 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin Forum
Admin Forum

Pozwolę przytoczyć sobie pewne fragmenty Regulaminu:

 

Cytat

2.1 Gracz łamiący regulamin serwera otrzymuje karę adekwatną do popełnionego czynu zgodnie z
Taryfikatorem Kar Minecraft znajdującym się na Forum.

 

Cytat

2.10 Wszystko, co nie zostało wymienione powyżej, można znaleźć w Taryfikatorze Kar Minecraft.

 

Regulamin jasno mówi, że jeśli nie jest w nim zawarta dana odpowiedź, to należy szukać jej w Taryfikatorze Kar Minecraft. Również i większość kar jest nadawana właśnie na jego podstawie, dlatego więc lepiej jest brać pod uwagę obydwie te rzeczy, a nie sam Regulamin. Potocznie mówi się - ''złamałeś Regulamin, więc masz bana'', ponieważ właśnie w Regulaminie masz odniesienie się do Taryfikatora. 

 

Jeśli chodzi o samego bana, to postaram się dokładnie wytłumaczyć Ci co zawiodło. 

 

Jak już wiesz, na naszym serwerze zabronione jest omijanie systemu AntyAFK. Co to znaczy? Jeśli jesteś przez dłuższą chwilę w bezruchu, to serwer automatycznie to wykrywa i nadaje Ci status AFK - czas na serwerze nie jest naliczany. Wiadomo, najczęstszym powodem AFK jest odejście od komputera lub chwilowy brak zerkania na grę. Co zatem zrozumiemy pod pojęciem ''omijanie systemu AntyAFK''? Jak idzie się domyślić - jest to wykonywanie czynności powodujących jakiekolwiek przywileje dla Gracza, podczas gdy Go zwyczajnie nie ma wtedy przed komputerem. Na Twoim przykładzie: jak wspomniał już wyżej @dominik585 -  na serwerze jest quest, który opiera się właśnie na nabijaniu ''kilometrów'' podczas jazdy wagonikiem. Może i faktycznie podczas jazdy wyskakuje komunikat nadania statusu AFK, ale jednak quest nadal jest przez Ciebie nabijany. W momencie, gdy odejdziesz sobie od komputera i zostaniesz w jeżdżącym wagoniku, to musisz liczyć się z otrzymaniem blokady. Nie ma Cię przy komputerze, a Ty nabijasz quest, który daje Ci punkty questowe, dzięki którym możesz znaleźć się w serwerowej topce lub zdobyć różne nagrody. Oczywiście Administracja sprawdza czy  jesteś przy komputerze i na pewno tak też zrobiła @Alicja. Nie odpowiadałeś na wiadomości, więc można było powiedzieć, że jesteś AFK. Również na chacie globalnym od czasu do czasu wyświetla się komunikat, aby wyjść z serwera jeśli planuje się odejść od komputera - nigdy nie wiadomo co w tym czasie może się wydarzyć. Jeśli Gracz jest nowy, to zawsze może zadać pytanie na /pomoc i wtedy otrzyma odpowiedź od Administracji.

 

Jestem za odrzuceniem. Blokada została nadana słusznie, a Twój ban i tak już minął. 

 

  • Superka 2
  • Przytulas 1

271383140_1037804123446480_1504831756147281481_n.gif

 

💥These are the things, the things we lost💥 💫The things we lost in the fire, fire, fire💫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...